Badania i Innowacje

Jesteśmy liderem w dziedzinie probiotyków i ludzkiego zdrowia

Badania raka jelita grubego
Niedawno naukowcy przeprowadzili badanie raka jelita grubego, w którym pacjenci otrzymali pałeczki kwasu mlekowego i bifidobakterie. Badanie zostało opublikowane w British Medical Journal (BMJ Open Gastro) w lipcu 2017 r..
Wyniki: “ProBion clinica podawany pacjentom z rakiem jelita grubego zmniejsza ponad 90% drobnoustrojów związanych z rakiem”.
ProBion Matrix
Innowacyjna technika produkcji skutecznie dostarcza, odżywia, chroni energiczne i nieuszkodzone bakterie w przewodzie pokarmowym przez dłuższy czas. Umożliwia wykorzystanie wszystkich rodzajów szczepów Lactobacilli lub Bifidobacteria w dalszych badaniach.

Rzetelna Nauka

Jesteśmy liderem w dziedzinie probiotyków i ludzkiego zdrowia
Suche tabletki ProBion, opracowane przez Wasa Medicals AB w Szwecji, zastosowano w badaniu klinicznym na ludziach w 2017 roku, mającym na celu ustalenie wpływu probiotyków na bakterie jelitowe u pacjentów z rakiem jelita grubego. Stwierdzono, że dwie tabletki ProBion Clinical dziennie średnio przez 31 dni (zakres: od 8 do 78 dni) zniszczyły znaczną liczbę szkodliwych bakterii związanych z rakiem i wygenerowały mnóstwo pożytecznych bakterii o działaniu przeciwzapalnym. Wniosek pokazał że istnieje dobre rokowanie stosowania probiotyków w celu złagodzenia dysbiozy i poprawy zdrowia jelit w profilaktyce raka. Badanie wykazało również, że tabletki ProBion były w stanie dostarczyć i utrzymać nieuszkodzone bakterie probiotyczne w jelicie grubym. Dzięki czemu uzyskano przedłużony efekt działania.
Wasa Medicals AB z siedzibą w Halmstad w Szwecji jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Probiotycznego (IPA). Firma, kierowana przez dyrektora generalnego Lennarta Cedgarda, MD, opracowała matrycę suchych tabletek ProBion we współpracy ze szwedzkimi lekarzami i naukowcami i nieprzerwanie bada efekt dawkowania probiotycznego przez 25 lat. Dr Cedgard, który uzyskał stopień naukowy w Instytucie Medycyny Uniwersytetu w Göteborgu, jest lekarzem ogólnym od 1982 roku. Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu klinicznemu w mikroekologii jelit, dr Cedgard jest autorem artykułów na temat probiotyków i mikrobiologii w czasopismach medycznych, poświęcony badaniu innowacyjnego zastosowania probiotyków w łagodzeniu chorób.